Jakie buty na wysokie podbicie dla dziecka?

Zastanawiasz się, jakie buty na wysokie podbicie u dziecka będą odpowiednie? Wybór idealnej pary obuwia dla malucha nie jest prosty. Po pierwsze dzieci nie zawsze chcą współpracować i często zdarza się, że nie lubią przymierzać różnego rodzaju butów po to, by dobrać odpowiednie. Po drugie musisz też zwracać uwagę na wiele rzeczy, takich jak prawidłowa konstrukcja, elastyczność czy waga. Dlatego też wybór butów dla dziecka dla większości rodziców jest bardzo stresujący. A co jeżeli Twoje dziecko ma dodatkowo wysokie podbicie? Wtedy szukanie odpowiednich butów jest jeszcze trudniejsze. Dlatego nasz sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Podbicie - gdzie się znajduje i jakie są jego rodzaje?

Wszystkie buty dziecięce powinny być odpowiednio dobrane. Dzięki temu zapewnisz maluchowi prawidłowe warunki do rozwoju i nie narazisz go na problemy ze zdrowiem czy postawą. Czym tak naprawdę jest wysokie podbicie u dziecka i jakie buty wybrać przy takiej budowie stopy? Podbicie stopy to bardzo ważny element ciała, który odpowiada za równowagę. Znajduje się on między palcami i piętą i łączy je ze śródstopiem. Wyróżnia się trzy rodzaje podbicia:

  • niskie;
  • prawidłowe;
  • wysokie.

Wysokie podbicie u dziecka - jak sprawdzić czy dziecko je ma i jakie buty kupić?

Żeby dobrać dobre buty chłopięce i buty dla dziewczynki, trzeba znać potrzeby dziecka. Oczywiście kolor butów, ozdoby i ich rodzaj ma tutaj ogromne znaczenie. Jednak o wiele ważniejszą rzeczą jest konstrukcja buta. Powinna ona być dostosowana do kształtu stopy. Jak więc sprawdzić, czy wysokie podbicie występuje u Twojego dziecka i jakie buty dla niego wybrać? Jeżeli podczas zakupów masz problem ze znalezieniem obuwia, które dziecku łatwo się zakłada i masz wrażenie, że każdy model jest za ciasny, to może być to znak, że pociecha ma wysokie podbicie. Jednak, by mieć pewność, że córka lub syn ma wysokie podbicie i wiedzieć, jakie buty dla nich kupować nie musisz udawać się do specjalisty. Wystarczy, że w domu zrobicie prosty test, który możecie potraktować jako zabawę. Do tego będziecie potrzebować:

  • kartki;
  • wody;
  • farby.

Żeby sprawdzić, czy wysokie podbicie występuje u dziecka i mieć pewność, jakie buty wybierać możecie wykonać wodny test. Jak to zrobić? Weź kartkę, zmocz stopę dziecka i odciśnij ją na kartce tak, by powstał wyraźny ślad. Możecie też, wykonując test, świetnie się bawić i pomalować stopy farbami i następnie odcisnąć je na kartce. Z pewnością taki sposób spodoba się młodszym maluchom. Dzięki tak prostej czynności będziesz wiedzieć, czy Twoje dziecko ma wysokie podbicie i jakie buty dla niego kupować. Jak zatem odczytać wynik? Spójrz na odcisk, jeżeli na kartce odcisnęły się tylko palce i pięta, to znaczy, że maluch ma wysokie podbicie. Jeżeli widoczna jest też część śródstopia z mocnym wycięciem, to jest to podbicie prawidłowe, a brak wycięcia w miejscu śródstopia oznacza podbicie niskie.

Wysokie podbicie u dziecka - czy jest powód do niepokoju i jakie buty kupować?

Wielu rodziców, dowiadując się, że ich dziecko ma wysokie podbicie, zastanawia się, czy malucha powinien zobaczyć lekarz. Uspokajamy. Wysokie podbicie nie jest wskazaniem do odwiedzenia gabinetu specjalisty, jednak rodzice powinni mieć wiedzę, jakie buty dla dziecka wybrać. Najbardziej niebezpiecznym rodzajem podbicia jest podbicie niskie. Może się z niego rozwinąć płaskostopie i w takim przypadku wizyta u specjalisty będzie konieczna. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że Twoje dziecko nie będzie mogło nosić wszystkich butów. Będzie potrzebować obuwia dopasowanego do jego potrzeb i anatomicznego kształtu stopy. Dlatego też warto wiedzieć, jakie buty na wysokie podbicie będą odpowiednie i na które zwracać uwagę.

Jakie buty na wysokie podbicie u dziecka?

Buty dla dzieci z wysokim podbiciem oczywiście powinny być lekkie i z elastyczną podeszwą. Jeżeli zainteresowała Cię jakaś para, która się tymi cechami nie wyróżnia, to od razu możesz ją odrzucić. Jakie jeszcze powinny być buty na wysokie podbicie? Wybieraj obuwie:

  • z regulacją szerokości;
  • z naturalnych materiałów.

Jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem? - z regulacją

Wysokie podbicie u dziecka wymaga wiedzy, jakie buty będą dla niego odpowiednie. Dobrze jest wybrać model, który zapinany jest na rzepy lub ma elastyczne gumki. Takie obuwie idealnie dopasuje się do kształtu stopy i nie będzie uciskać. Dzięki temu maluch będzie czuć maksymalny komfort i zapomnisz o sytuacji, w której dziecko nie chce zakładać butów, a ubieranie do szkoły czy przedszkola trwa bardzo długo. 

Wysokie podbicie - jakie buty wybrać i czy modele ze sznurowadłami będą odpowiednie? Oczywiście obuwie ze sznurówkami też umożliwia regulację. Jednak w przypadku tego rodzaju zapięcia warto but przymierzyć i dopasować do stopy, by zobaczyć czy sznurówki nie rozchodzą się za bardzo, przez co obuwie wygląda źle na stopach.

Jakie buty na wysokie podbicie dla dziecka? - postaw na naturalne materiały

Zastanawiasz się, jak wysokie podbicie jeszcze wpływa na to, jakie buty dla dziecka wybrać? Oczywiście wysokiej jakości materiały są ważne przy wyborze obuwia dla każdego malucha. Jednak w przypadku dzieci z wysokim podbiciem jest to szczególnie ważne. Dlaczego? Ponieważ buty w przypadku takiej konstrukcji stopy mocno do niej przylegają. Sztuczne, nieoddychające i sztywne materiały mogą spowodować, że dziecku ciężko będzie zginać stopy, a w konsekwencji chodzić czy kucać. Dodatkowo takie buty mogłyby spowodować podrażnienia, a nawet bolesne otarcia. 

Warto wiedzieć, jakie buty na wysokie podbicie są odpowiednie. Dzięki temu Twoje dziecko będzie czuło maksymalny komfort, a spędzanie czasu w butach nie będzie mu się kojarzyć z niewygodą i bólem. Przed zakupem obuwia warto sprawdzić, czy maluch ma wysokie podbicie. W tym celu wystarczy w domowym zaciszu wykonać prosty test z pomocą kartki, wody lub farb i wykonać odcisk stopy. Jeżeli na odbiciu widoczne są tylko palce i pięta, to oznacza to, że maluch ma wysokie podbicie. Jakie buty na wysokie podbicie u dziecka będą najlepsze? Takie, które są lekkie i mają elastyczną podeszwę. Jednak szczególnie ważny jest rodzaj zapięcia. Warto zdecydować się na modele z regulacją. Mogą to być buty na rzepy, z gumkami czy ewentualnie ze sznurówkami. W przypadku sznurowadeł trzeba jednak sprawdzić, czy nie będą się one za bardzo rozchodzić. Wiesz już, jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem są odpowiednie. Mamy nadzieję, że dzięki tej wiedzy wybór obuwia dla Twojej pociechy będzie o wiele łatwiejszy. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć