Przechowywanie butów - kilka ważnych rad

Przechowywanie butów nie jest łatwą sprawą. Bo gdzie je trzymać, żeby nie przeszkadzały, ale też się nie zniszczyły? Obuwie powinno być również umieszczone w oddzielnej szafce, by inne ubrania nie przeszły ich zapachem. Dzięki temu zachowasz odpowiednią higienę. Warto więc znać kilka ważnych zasad mówiących o tym, jak przechowywać buty, by móc się nimi cieszyć przez wiele sezonów. Dlatego też nasz sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak przechowywać buty. 

Przechowywanie butów - wykonaj pierwszy krok

Buty dziecięce, buty męskie i buty damskie powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. Jednak zanim dowiesz się, jak przechowywać buty w szafie warto wspomnieć, że na początku najlepiej posegregować obuwie. Często używane umieść na jednej kupce, a te, które rzadko zakładasz na drugiej. Następnie te, które rzadko zakładasz, schowaj głębiej w szafie, a na przód włóż te, w których cały czas chodzisz. Dzięki temu przechowywanie butów w szafie nie będzie uciążliwe. Dodatkowo takie rozwiązanie pomoże Ci zachować porządek. Pamiętaj również, by swoje buty oraz buty niemowlęce, buty chłopięce i buty dla dziewczynki dokładnie wyczyścić. Dzięki temu będzie można je założyć od razu po wyciągnięciu z szafy.

Jak przechowywać buty w szafie? Poznaj niezawodne sposoby

Jeżeli zastanawiasz się, jak przechowywać buty w domu, to mamy dla Ciebie kilka rad. Przede wszystkim obuwie musi być w coś zapakowane. Dobrze sprawdzą się różnego rodzaju worki lub pudełka. Ochronią one obuwie przed zniszczeniem czy zarysowaniem. Jednak przechowywanie butów w zamkniętym miejscu sprawia również, że nie osiada na nich kurz. Dzięki temu dłużej wyglądają jak nowe. Najlepiej wybrać pudełka i worki przezroczyste, ponieważ będzie widać, jakie buty są w środku i nie będziesz otwierać każdego pudełka, by znaleźć buty, których szukasz. Jeżeli masz większe pudełka i worki, to możesz pogrupować obuwie. Możesz do jednego pudełka włożyć swoje buty, do innej partnera lub partnerki, a do jeszcze innych dzieci. Pamiętaj tylko o tym, by buty zimowe, które są ciężkie włożyć na sam dół. Jednak możesz też pogrupować buty sezonami. Takie przechowywanie butów sprawi, że gdy będziesz wymieniać garderobę, to wszystkie potrzebne obuwie znajdziesz w jednym pudełku. Nie będziesz zatem otwierać pudełka czy worka należącego do każdego członka rodziny.

Jak przechowywać buty? Pamiętaj o zabezpieczeniu

Przechowywanie butów w małym mieszkaniu może być trudne. Nie zawsze możesz mieć na tyle przestrzeni, by każda para obuwia miała wystarczająco dużo miejsca. Zazwyczaj staramy się przechowywać jak najwięcej butów w jednej szafce lub na jednej półce. Przez to są one ściśnięte i mogą stracić swój kształt, a nawet się zniszczyć. Dlatego też przechowanie obuwia w odpowiedni sposób jest bardzo ważne. Dobrym sposobem jest używanie prawideł. To specjalne wypełniacze, które zabezpieczą buty przed zniekształceniem. Do skórzanego obuwia najlepszym wyborem będą prawidła drewniane, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii i pochłaniają wilgoć. W przypadku innych butów możesz zastosować rozwiązania plastikowe. 

Odpowiednie przechowywanie butów jest bardzo ważne, by zachowały one swój wygląd i by móc się nimi cieszyć przez wiele sezonów. Warto posegregować obuwie na te, które często zakładasz i takie, które nosisz od czasu do czasu. Nie ma to wpływu na stan obuwia, ale pozwoli Ci zachować porządek w szafie. Mniej lubiane buty schowaj z tyłu, a te, które bardzo lubisz umieść z przodu. Jak dokładnie przechowywać buty w szafie? Włóż je do płóciennych worków lub pojemników plastikowych. W bardziej delikatnych modelach lub tych wykonanych ze skóry zastosuj prawidła. Dzięki nim buty zachowają swój kształt. Stosując się do tych rad, przechowywanie butów będzie wygodne i bezpieczne. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć