Twoje dziecko niebawem idzie do pierwszej klasy i zastanawiasz się, jakie buty na WF do szkoły kupić? Podczas wyboru tego rodzaju obuwia warto zachować zdrowy rozsądek i nie kierować się tylko i wyłącznie wyglądem. Dziecko powinno zyskać buty funkcjonalne i wygodne tak, by lekcje WF-u były przyjemnością. Odpowiednie buty dziecięce na WF pozwolą też zmniejszyć ryzyko kontuzji. Riccardo to sklep z butami, który przygotował dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jakie buty na WF do szkoły dla dziecka wybrać.
Jakie buty na WF do szkoły będą najlepsze? Podeszwa
Zastanawiasz się, jakie buty na WF do szkoły wybrać i czy powinny one mieć specjalną podeszwę? Czy może wystarczy kupić najzwyklejsze adidasy? Buty dziecięce na WF nie mogą być pierwsze z brzegu. Taki wybór może skończyć się licznymi upadkami, a nawet kontuzjami. Przy wyborze odpowiedniego obuwia duże znaczenie ma rodzaj podeszwy, ponieważ podłoga w salach gimnastycznych zazwyczaj jest śliska. Idealnym rozwiązaniem jest zakup butów z kauczukową podeszwą lub mieszanką kauczuku i wysokogatunkowych gum.
Buty chłopięce i buty dla dziewczynki na WF powinny mieć też podeszwę, która jest elastyczna i umożliwia naturalny ruch stopy. Jednak to nie wszystko. Zajęcia sportowe mocno obciążają stawy i mięśnie. Dlatego też trampki dziecięce powinny zapewniać odpowiednią amortyzację i stabilność, co odciąży stawy.
Buty dziecięce na WF, z jakiego powinny być materiału?
Na lekcjach WF dzieci biegają, skaczą i ogólnie dużo się ruszają. Powoduje to, że się pocą i męczą. Odpowiednie obuwie sprawi, że stopa nie będzie się pocić, przez co ćwiczenia będą o wiele przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Jak więc wybrać buty na WF i z jakiego materiału powinny być one zrobione? Najlepiej zdecydować się na skórę naturalną, która zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza i nie zgrzewa dodatkowo stóp. Dobrym rozwiązaniem są też lekkie tkaniny i trampki chłopięce oraz trampki dziewczęce, które są wykonane z siateczki.
Jakie buty na WF dla dziecka będą najlepsze? Wnętrze ma znaczenie
Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać buty na WF, to ważne jest również to, by zwrócić uwagę na wnętrze buta. Nie powinno ono być zbyt sztywne. Podobnie jak podeszwa, powinno amortyzować ruchy i odciążać stawy. Wtedy wysiłek fizyczny nie będzie aż tak męczący, a nawet długie bieganie nie spowoduje bólu stóp. Duże znaczenie ma również wkładka. Nie powinna być wykonana ze sztucznych materiałów, ponieważ stopa będzie się pocić. Najlepiej wybrać buty ze skórzaną wkładką, która dobrze wchłania i odprowadza wilgoć.
Buty na WF - zwróć uwagę na kształt i zapiętek
Zarówno buty chłopięce, jak i dziewczęce na WF muszą mieć odpowiedni kształt. Stopa podczas ruchu przemieszcza się w bucie. Palce powinny mieć więc miejsce na przesuwanie się. W odwrotnym przypadku każdy krok będzie wywoływał ból i pojawią się otarcia, przez co wysiłek fizyczny nie będzie przyjemny. Zapiętek obuwia na WF musi być dość sztywny, by trzymać kostkę w prawidłowej pozycji. To zmniejszy ryzyko jej skręcenia.
Jakie zapięcie powinny mieć buty na WF do szkoły?
Ostatnią kwestią jest to, jakie zapięcie powinny mieć buty dziecięce na WF. Oczywiście najbezpieczniejsze są te wiązane. Najlepiej dopasowują się do stopy, przez co jest też najmniejsze ryzyko kontuzji. Jednak tego rodzaju obuwie sprawdzi się w przypadku dzieci, które potrafią samodzielnie wiązać. Jeżeli natomiast Twoje dziecko jeszcze nie radzi sobie ze sznurówkami, to lepiej wybrać buty wsuwane lub na rzep. Dzięki temu nie będziesz się martwić, że źle zawiąże obuwie i podczas ćwiczeń się przewróci i zrobi sobie krzywdę.
Każdy rodzic, którego dziecko idzie do pierwszej klasy, zastanawia się, jakie buty na WF do szkoły wybrać. Nie warto wybierać pierwszej lepszej pary, ponieważ może ona przynieść więcej szkód niż pożytku. Dobrej jakości buty na WF powinny mieć kauczukową podeszwę, oddychający materiał, amortyzujące wnętrze, zaokrąglony kształt i twardy zapiętek. Wybierz trampki dziecięce na WF, które będą miały wszystkie te cechy i nie martw się, że Twoje dziecko zrobi sobie krzywdę na zajęciach.
Zobacz inne poradniki: