Jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecku?

Chcesz kupić swojemu synowi lub córce buty i zastanawiasz się, jak zmierzyć stopę dziecku? By kupić odpowiedni rozmiar obuwia, musisz wiedzieć, jak duże są stopy malucha. Najlepiej też znać ich szerokość, bo może się okazać, że dany model, co prawda jest dobry na długość, ale jest też za wąski. Przez to Twoje dziecko nie będzie mogło nosić butów, które wybierzesz. Z tego artykułu dowiesz się, jak w prosty i szybki sposób zmierzyć dziecku stopę.

Jak zmierzyć stopę dziecku? Poznaj nasze sposoby

Jest kilka sposobów na to, jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecka. To bardzo ważne zadanie, dzięki któremu jesteś w stanie kupić odpowiednie obuwie. Jeżeli źle zmierzysz długość stóp, to buciki niemowlęce i buty dziecięce mogą być zbyt małe, co doprowadzi do otarć, ale może być też przyczyną wad postawy. Za duże buty natomiast sprawią, że maluch będzie się często potykać i przewracać. Dodatkowo takie obuwie będzie dla niego niewygodne. Jak więc prawidłowo i szybko zmierzyć rozmiar buta niemowlaka i starszego dziecka? Są na to cztery sposoby, do których będziesz potrzebować:

  • ścianę;
  • pudełko;
  • mazak i kartkę;
  • patyk.

Jak zmierzyć dziecku stopę przy użyciu ściany?

Buty chłopięce i buty dla dziewczynki powinny być dobrze dobrane, by zapewnić maluchom maksymalny komfort. Dlatego też obuwie musi mieć dobry rozmiar. Prowadzimy sklep z butami i doskonale zdajemy sobie sprawę, że czasami ciężko jest namówić dziecko, by przymierzyło obuwie. Jeżeli już je przymierzy, to zazwyczaj nie wie, czy obuwie jest dobre, czy nie. Jak więc zmierzyć stopę niemowlaka i dziecka? To bardzo proste. Wystarczy, że przy ścianie położysz kartkę i ustawisz malucha maksymalnie dosuniętego do ściany. Teraz wystarczy na kartce zaznaczyć najbardziej wystający punkt i zmierzyć odległość. Możesz też kartkę zabrać ze sobą do sklepu i przykładać do niej wkładki z obuwia.

Jak zmierzyć dziecku stopę posługując się pudełkiem?

Nie wiesz, jakie buty dla dziecka na lato wybrać i zastanawiasz się, jak dobrze zmierzyć dziecku rozmiar buta? Metoda z pudełkiem przeznaczona jest dla nieco starszych maluchów, które potrafią już chodzić. Wystarczy, że dziecko wejdzie do pudełka, a Ty zaznaczysz najdalej wysunięty punkt. Możesz też odrysować stopy i wyciąć obrys. Dzięki temu w sklepie będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy dany model butów będzie dobry również na szerokość.

Jak zmierzyć stopę dziecka i dobrze się przy tym bawić?

Nie wiesz, jak zmierzyć buty dla dziecka? Zastanawiasz się, jakie buty zimowe dla dziecka wybrać i skąd wiedzieć, jaki rozmiar będzie odpowiedni? Określenie rozmiaru może być dla Ciebie i Twojego dziecka świetną zabawą. Wystarczy, że weźmiecie kartkę, a Twoje dziecko na niej stanie. Wtedy możesz obrysować dokładnie stopy, dzięki czemu dowiesz się, jak dużą stopę ma pociecha. Później dziecko dla zabawy może obrysować Twoje stopy. Możecie też wspólnie pokolorować obrys.

Jak zmierzyć stopę dziecka za pomocą patyka?

Mierzenie stóp dziecka za pomocą patyka to babciny sposób na to, by poznać, jaki rozmiar ma Twoje dziecko. Z pewnością pamiętasz czasy, w których Twoja mama robiła takie miarki. Jak więc zmierzyć stopę dziecku przy pomocy patyka? Wystarczy, że podłożysz go pod stopę i obetniesz w miejscu, w którym kończy się stopa. Pamiętaj jednak by mierzyć do najbardziej wystającego miejsca. W przeciwnym wypadku buty będą za małe.

Chcesz kupić córce lub synowi buty i nie wiesz, jaki rozmiar wybrać? Warto wiedzieć, jak zmierzyć stopę dziecku, by w łatwy sposób określić, który rozmiar będzie idealny. Istnieją cztery sprawdzone sposoby, które pomogą Ci w określeniu wielkości stóp Twojego dziecka. Możesz zmierzyć je przy ścianie, obrysować stopy na kartce, włożyć stopy do pudełka i zaznaczyć najbardziej wysunięty punkt oraz zrobić miarkę na patyku. Dzięki tym sposobom kupisz swojemu dziecku idealne buty nawet, wtedy gdy nie będzie go z Tobą.

 

Zobacz inne poradniki:

Jak dobrać buty dla dziecka?

Jakie buty do sukienki dla dziewczynki?

Jakie kalosze dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na WF do szkoły?

Jakie buty do pierwszej klasy i chodzenia po szkole wybrać?

Jakie kapcie do żłobka wybrać?

Jakie kapcie do przedszkola dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na wiosnę?

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jakie buty na jesień dla dziecka?

Jak dobrać buty zimowe dla dziecka?

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć