Jaki rozmiar buta ma 6-letnie dziecko?

Zastanawiasz się, jaki rozmiar buta ma Twoje 6-letnie dziecko? Prawdą jest, że dzieci szybko rosną, a buty trzeba wymieniać co sezon. Letnie sandały nie będą już dobre w następnym sezonie, dlatego też nie warto kupować obuwia dla dzieci z wyprzedzeniem. Szacowanie rozmiaru butów dziecka, które będzie miało za sezon czy dwa może się nie udać, a Ty niepotrzebnie wydasz pieniądze na buty, których Twój maluch nie założy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki rozmiar buta ma 6-letnie dziecko oraz jak dobrać odpowiednią wielkość obuwia.

Dlaczego wybór odpowiedniego obuwia jest tak ważny?

Buty dla dzieci to bardzo ważny element garderoby. Powinny być dobrze dobrane, by zapewnić maluchom odpowiedni komfort. Dobry rozmiar obuwia wpływa też na prawidłowy różowej każdego malucha. Powoduje, że dziecko uczy się chodzić w prawidłowy sposób, nie układa krzywo stóp, a przez to nie jest narażone na późniejsze problemy z postawą czy płaskostopiem. Dlatego też nasz sklep z butami przygotował ten artykuł, by każdy rodzic dobrał odpowiednie buty dla swojego malucha.

Jaki rozmiar buta ma 6-letnie dziecko? Czy rozmiar zależy od wzrostu?

Zazwyczaj mówi się, że im dziecko wyższe, tym ma większe stopy. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ często występuje taka zależność. Ale czy zawsze? Oczywiście, że nie. Każde dziecko rośnie w swoim tempie, dlatego nie można zakładać, że maluchy o tym samym wzroście będą miały taki sam rozmiar obuwia. To właśnie dlatego producenci obuwia dla dzieci wprowadzają już bardzo małe rozmiary takie jak na przykład 13. Tylko dla niemowlaków buty niechodki określa się za pomocą miesięcy. Wszystko po to, by móc precyzyjnie dobrać buty dla chłopca i buty dla dziewczynki. Jeżeli więc zastanawiasz się, jaki rozmiar buta ma Twoje 6-letnie dziecko, to pamiętaj, że nie warto oceniać wielkości stóp malucha, patrząc na jego wzrost.

Jaki rozmiar buta ma 6- letnie dziecko? Jak to sprawdzić?

Nie wiesz, jaki rozmiar buta ma Twoje 6-letnie dziecko i zastanawiasz się, jak dobrać odpowiednie obuwie? Najlepszym sposobem na to, by wybrać odpowiedni rozmiar, jest przymierzenie w sklepie danej pary. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, bo chcesz kupić obuwie przez Internet lub Twoje dziecko nie współpracuje, to najlepiej zmierzyć długość jego stóp. Jak to zrobić? Przygotuj kartkę lub tekturkę oraz pisak. Połóż gołą stopę dziecka na papierze i odrysuj stopę. Możesz również zaznaczyć dwa najbardziej wystające punktu w stopie, czyli duży palec i piętę. Następnie zmierz odległość między tymi dwoma punktami. Dzięki temu dowiesz się, jaką długość stopy ma Twoja pociecha. W sklepie lub w Internecie wystarczy sprawdzić długość wkładki w obuwiu. Dzięki tej metodzie z pewnością wybierzesz odpowiedni rozmiar obuwia dla dziecka.

Jaki rozmiar buta ma 6-letnie dziecko i jaki wybrać?

Wiesz już, jak sprawdzić wielkość stóp Twojej pociechy. Jednak przy zakupie obuwia trzeba pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Bez względu na to, czy kupujesz kapcie dla dzieci czy botki dziecięce trzeba w obuwiu zostawić pewien zapas. Stopy dziecka szybko rosną i kupowanie bardzo dopasowanych butów może spowodować, że za kilka tygodni będą one już po prostu za małe. Dodatkowo bardzo dopasowane obuwie może wywołać również dolegliwości bólowe. Twoje dziecko może nabawić się odcisków a nawet ran, które będą spowodowane tym, że stopa malucha nie ma wystarczająco dużo miejsca na naturalny ruch w przód i tył. Jaki rozmiar buta ma zatem 6-letnie dziecko i o ile większe obuwie kupować? Specjaliści polecają, by każda para butów dla dziecka była o 0,5-0,7 mm większa. Dzięki temu obuwie nie będzie za duże, ale też nie za małe.

Jeżeli nie wiesz, jaki rozmiar buta ma 6-letnie dziecko i nie wiesz, jakie obuwie kupić, to najlepiej zmierzyć stopę malucha. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i nie powinno się oceniać rozmiaru po jego wzroście lub wzorując się na rówieśnikach. Dodatkowo przy zakupie obuwia warto wziąć pod uwagę pewien zapas, który powinien wynosić od 0,5-0,7 mm. Dzięki niemu stopy dziecka będą miały pewną swobodę, a obuwie nie będzie za duże. Jeżeli zastosujesz się do tych rad, to z pewnością wybierzesz wygodne i bezpieczne obuwie dla Twojego dziecka.

 

Zobacz inne poradniki:

Jakie buty do sukienki dla dziewczynki?

Jakie kalosze dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na WF do szkoły?

Jakie buty do pierwszej klasy i chodzenia po szkole wybrać?

Jakie kapcie do żłobka wybrać?

Jakie kapcie do przedszkola dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na wiosnę?

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jakie buty na jesień dla dziecka?

Jak dobrać buty zimowe dla dziecka?

sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Anekke i sprawia, że jest tak popularna.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć