Kapcie Niemowlęce

Kapcie niemowlęce przydadzą się, gdy Twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Powinny wspierać malucha w nauce chodzenia i chronić małe stopy przed czynnikami, takimi jak zimno czy wilgoć. Riccardo to sklep z butami, który proponuje wiele modeli kapci dla niemowlaka. Nasze propozycje są bezpieczne, wygodne i bardzo ładne, dlatego też z pewnością znajdziesz model odpowiedni dla Twojego dziecka. Zapewnisz mu również odpowiednie warunki do rozwoju i pomożesz w zdobywaniu nowych umiejętności.

Kapcie niemowlęce od Riccardo - zadbaj o odpowiednią budowę obuwia

Kapcie dla niemowląt to najprawdopodbniej pierwsze obuwie, które wybierasz dla swojego dziecka. Warto więc wiedzieć, jakie cechy powinny mieć bezpieczne i wygodne buty. Źle dobrane obuwie może bowiem spowodować wiele problemów w przyszłości. Twoje dziecko może mieć problemy z postawą lub nabawić się płaskostopia, a tego przecież nie chcesz. Dlatego też w Riccardo znajdziesz tylko wysokiej jakości obuwie, które wyróżnia się:

  • miękką podeszwą - paputki dla niemowlaka oraz inne buty dziecięce nie powinny mieć sztywnej podeszwy. Maluch powinien czuć powierzchnię pod stopami, ponieważ to bardzo dobrze wpływa na rozwój sensoryczny. Niemowlaki powinny również jak naczęściej chodzić boso, bo jest to dla nich najzdrowszy sposób. Dlatego też tak ważne jest, by wybierać kapcie niemowlęce z miękką podeszwą, które przypominają chodzenie boso;
  • elastycznością - nie tylko pantofle dla niemowlaka, ale wszystkie buty dla dzieci powinny być elastyczne. Co to oznacza? Powinno dać się je zgiąć w jednej ręce. Dzięki temu maluch będzie mógł układać stopę w prawidłowy sposób, a sztywne obuwie nie będzie negatywnie wpływać na jego postawę. W naszym sklepie internetowym znajdziesz tylko takie buty dla dzieci, więc możesz bez obaw kupować każdą parę;
  • przewiewnymi materiałami - bambosze niemowlęce, które proponujemy, wykonane są z przyjaznych i naturalnych materiałów. Zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest bardzo ważne w przypadku małych stóp, które pocą się o wiele bardziej niż u osoby dorosłej. Naturalne materiały w doskonały sposób również odprowadzają wilgoć;
  • niską wagą - bambosze dla niemowlaka z naszej oferty są bardzo lekkie. Dzięki temu maluch może nosić je przez wiele godzin i nie męczą mu się stopy. Tego rodzaju obuwie umożliwia też wypracowanie odpowiedniego wzorca chodu.

Kapcie dla niemowląt - różne rodzaje zapięcia

Kapcie dla niemowląt z naszego sklepu różnią się również rodzajem zapięcia. Proponujemy obuwie wciągane, które będzie idealne dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bucikami. Nie będzie problemu z założeniem takich kapci dla niemowlaka, a dziecko z czasem może zacząć uczyć się samodzielnego zakłdania obuwia. Jednak w ofercie znajdziesz też bambosze niemowlęce zapinane na rzep. To rozwiązanie sprawdzi się jeżeli Twoje dziecko już dobrze radzi sobie z wkładaniem obuwia. To również dobry wybór do żłobka czy przedszkola.

Kapcie dla niemowlaka - wybierz odpowiedni wzór

Buciki niemowlęce mają przede wszystkim chronić przed zimnem i wilgocią. Jednak ważny jest również ich wygląd. W ofercie sklepu Riccardo znajdziesz buty chłopięce i buty dla dzieczynki z różnymi ozdobami i w różnych kolorach. Twoje dziecko jest fanem samochodów? A może uwielbia zwierzątka lub dinozaury? Jeżeli tak to miękkie kapcie dla niemowlaka z aplikacjami w kształcie traktorów czy piesków będą idealne dla niego. Maluch z pewnością będzie chętnie zakładał takie obuwie, a Ty nie spędzisz wielu minut na namawianiu go, by założył kapcie. Proponujemy również kapcie bez dodatkowych ozdób.

W sklepie Riccardo znajdziesz nie tylko buty dziecięce. Proponujemy również buty damskie i męskie. Przejrzyj całą ofertę i wybierz dla swojej rodziny wygodne i bezpieczne obuwie na każdą porę roku.