Jaki rozmiar buta ma 4-letnie dziecko?

Jaki rozmiar buta ma 4-letnie dziecko? Sprawdź!

Dobór odpowiedniego buta dla dziecka stanowi trudne zadanie. Stopy dzieci rosną bardzo szybko, dlatego wymiana obuwia konieczna jest z sezonu na sezon. Zdecydowanie złym pomysłem jest kupowanie za dużych butów, do których dziecko „dorośnie”. Źle dobrane obuwie może przyczynić się do nieprawidłowego rozwoju stopy, powodując powstanie nieprawidłowości w budowie i może przyczynić się do wystąpienia wad postaw. Dlatego też dobór odpowiedniego obuwia jest kluczowy, jeśli chcemy zapewnić maluchowi optymalne i jednocześnie komfortowe warunki rozwoju. Zastanawiasz się, jaki rozmiar buta ma 4-letnie dziecko? Jaki rozmiar buta dobrać dla 4-latka? Czy informacja, że maluch ma 4 lata wystarczy, żeby dobrać najlepszy rozmiar buta? Czym kierować się przy wyborze rozmiaru butów dla 4-letniego dziecka? Jaki rozmiar buta ma 4-letnia dziewczynka, a jaki 4-letni chłopiec? Jaki rozmiar buta u 4-latka będzie najlepszy? Już za chwilę zdradzimy, jak najlepiej dobrać dla 4-letniego dziecka i jaki rozmiar buta nosi 4-latek. Sprawdź!

Wzrost dziecka a rozmiar buta czteroletniego malucha

Dzieci w wieku 4. lat mogą się znacznie od siebie różnić nie tylko rozwojem i umiejętnościami, ale przede wszystkim wagą i wzrostem. Jest to zupełnie naturalne – każdy maluch rozwija się i rośnie we własnym tempie. Dlatego też zakładanie, że 4-latek powinien posiadać określone umiejętności czy mieć konkretny wzrost jest błędem. Z tego względu należy wskazać, że jednoznaczne wskazanie rozmiaru buta dla dziecka w wieku 4. lat jest niezwykle trudne. Okazuje się bowiem, że to nie wiek malucha, ale jego wzrost oraz budowa ciała przede wszystkim determinują, jaki dziecko ma rozmiar buta. Niemniej jednak nie jest to regułą, czasem może się zdarzyć, że niższe 4-letnie dziecko będzie miało nieco większą stopę od swojego wyższego rówieśnika. Buty dla 4-latka powinny odpowiadać wszystkim wymiarom stopy, ale najważniejsza jest jej długość. Jednoznaczne wskazanie rozmiaru buta czterolatka jest niezwykle trudne. Niemniej jednak możliwe jest orientacyjne określenie rozmiaru buta. Dzieci w wieku 4. lat zazwyczaj mają rozmiar buta, który waha się między 27-29, co odpowiada długości stopy 17-18 cm. Warto jednocześnie wskazać, że dzieciom w wieku 4 lat, rozmiar buta może zmieniać się co około 4 miesiące, dlatego warto sprawdzać, czy maluch nie chodzi w zbyt małym obuwiu.

Warto także wskazać, że założenie, że buciki od tego samego producenta w tym samym rozmiarze będą odpowiednie, nawet jeśli używa ujednoliconej rozmiarówki, nie jest dobrym pomysłem. Konieczne jest zmierzenie stopy dziecka za każdym razem przed zakupem bucików, dzięki czemu uzyskamy prawidłowy rozmiar w centymetrach, co umożliwi dobranie idealnie dopasowanego obuwia. Istotne jest jednak również to, jaki rodzaj obuwia dobieramy dla czterolatka. W przypadku butów na wiosnę czy lato najlepiej sprawdzą się buciki dziecięce dla 4-latka większe o około 0,5 cm. Natomiast w przypadku obuwia na zimę, kiedy dziecko nosi grube skarpety, warto dobrać nieco większe obuwie o około 1-1,5 cm, dzięki czemu nawet pomimo grubej skarpety zapewni odpowiedni komfort i wygodę.

Rozmiar buta 4-letniej dziewczynki a 4-letniego chłopca

Rozmiar buta dla dziewczynki może nieznacznie różnić się od rozmiaru buta 4-letniego chłopca. Okazuje się, że dla producentów butów dziecięcych rozmiar buta dla dziewczynek jest inny, aniżeli dla chłopców. Wynika to między innymi z faktu, że dziewczynki mają drobniejszą budowę i są nieco niższe od chłopców. Zazwyczaj 4-letnie dziewczynki mają rozmiary butów z dolnej granicy, chłopcy zaś z górnej granicy dla danego wieku, choć nie jest to reguła. Dlatego też buty dla dziewczynek warto wybierać nieco mniejsze niż buty dla chłopców. Należy jednak podkreślić, że przed zakupem butów w każdym przypadku najpierw należy dokładnie zmierzyć stopę dziecka, by odpowiednio dobrać rozmiar obuwia. 

Dobranie odpowiedniego obuwia dla dzieci w wieku 4. lat może być kłopotliwy, ale równie istotne jest wybranie butów dobrej jakości. Dlatego dobierając dziecięce buciki, warto wybierać modele od znanych producentów obuwia dziecięcego, np. od marki Bobux.

 

Zobacz inne poradniki:

Jakie buty do sukienki dla dziewczynki?

Jakie kalosze dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na WF do szkoły?

Jakie buty do pierwszej klasy i chodzenia po szkole wybrać?

Jakie kapcie do żłobka wybrać?

Jakie kapcie do przedszkola dla dziecka wybrać?

Jakie buty dla dziecka na wiosnę?

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jakie buty na jesień dla dziecka?

Jak dobrać buty zimowe dla dziecka?

sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Anekke i sprawia, że jest tak popularna.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć