Jakie buty dla noworodka?

Jakie buty dla noworodka? Dobieramy pierwsze buciki dla dziecka

Dobieranie pierwszych butów dla dziecka to dla rodziców ekscytujący moment, ale również problematyczna kwestia. Doboru pierwszego obuwia dla noworodka nie ułatwiają krążące mity i przekonania – jedni uważają, że obuwie u noworodka to konieczność, inni, że buty na tak wczesnym etapie są niepotrzebne, a nawet mogą zaszkodzić rozwijającej się stopie malucha. Jak to zatem jest z butami dla noworodka? Od kiedy je zakładać? Jak dobrać rozmiar bucików dla noworodka? Jaki rozmiar buta dla noworodka wybrać? Na wszystkie nurtujące pytania już za chwilę postaramy się odpowiedzieć.

Od kiedy zakładać buty noworodkowi? Odpowiadamy!

Pierwsze, jak i każde kolejne, buty dla dziecka są niezwykle ważne – mają one bowiem ogromne znaczenie dla rozwoju motorycznego i zdrowia stóp malucha. Efekty źle dobranych bucików mogą dać o sobie znać na późniejszym etapie rozwoju dziecka. Dlatego chcąc kompleksowo zadbać o stopy malucha, warto odpowiednio dobierać obuwie już dla noworodka i niemowlaka. Od kiedy zatem zakładać buty noworodkowi? Buciki u noworodka nie są niezbędne. Dziecko w tym okresie nie potrafi jeszcze chodzić, raczkować i nie podejmuje prób unoszenia się na nóżkach. Dlatego też buciki u noworodka pełnią wyłącznie funkcję zabezpieczającą i podnoszącą komfort cieplny małych stópek. Dlatego należy pamiętać, że pierwsze buciki noworodka powinny bardziej przypominać grubszą skarpetę, aniżeli buty. Stopa noworodka podatna jest na wszelkie odkształcenia, dlatego nieodpowiednio dobrane buty mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Z tego powodu z zakupem pierwszych bucików nie należy się spieszyć. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by zapewnić szkrabowi odpowiedni komfort cieplny, stawiaj na bardzo miękkie, elastyczne buciki, które w żaden sposób nie będą powodowały dyskomfortu, uwierały czy uciskały małej nóżki. 

Buciki dla noworodka możesz bez wahania zakładać już od pierwszych tygodni życia, choć warto wstrzymać się do momentu, aż dziecko będzie miało 6 miesięcy. To właśnie od tego okresu większość producentów proponuje rozmiary bucików dla dzieci. Pamiętaj jednak, by zadbać o komfort i bezpieczeństwo małych stópek. Wybieraj mądrze i stawiaj na miękkie buciki imitujące bosą stopę bądź zdecyduj się na grubsze skarpety, kiedy chcesz zapewnić wygodę i ciepło stópkom noworodka.

Jaki rozmiar butów dla noworodka? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, jaki rozmiar buta wybrać dla noworodka? Z pewnością będą to najmniejsze dostępne rozmiary. Noworodek zazwyczaj ma stopę mierzącą około 7-9 centymetrów, choć rozmiar ten może się nieznacznie różnić. Dlatego tez właściwym rozmiarem bucików dla noworodków będzie rozmiar od 11 do 13, który przeznaczony jest dla stópek o takiej właśnie długości stopy. Przed zakupem jednak warto zmierzyć stopkę dziecka, by móc jak najlepiej dobrać rozmiar. Należy również pamiętać, by do otrzymanego wyniku dodać 0,5–1 centymetr luzu, by zapewnić maluszkowi komfort.

Dobór pierwszych bucików dla noworodka czy niemowlaka jest niezwykle ważny. W sklepie internetowym Riccardo troszczymy się o naszych najmłodszych klientów, oferując buciki dla dzieci najlepszych marek, dla których dobro dziecka jest równie ważne, co dla rodziców i dla nas. Dlatego też w ofercie posiadamy buty niemowlęce dla dziewczynek i buty niemowlęce dla chłopców wielu cenionych marek, wśród których wymienić należy firmę Bobux. Marka ta proponuje kilka kolekcji bucików dla dzieci na różnych etapach rozwoju między innymi Bobux Xplorer czy Bobux Step Up. Zapoznaj się z ofertą i dobierz najlepsze buciki dla swojego dziecka.

sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Anekke i sprawia, że jest tak popularna.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć