Jaki rozmiar buta ma roczne dziecko?

Jaki rozmiar buta ma roczne dziecko? Sprawdź!

Dzieci niezwykle szybko rosną. Zdaje się, że dopiero co pojawiły się na świecie, a ku przerażeniu swoich rodziców, zaczynają odrobinę nieporadnie wspinać się na nóżkach, by postawić pierwsze kroki. Roczne dzieci, bo właśnie o nich mowa, to szkraby, które raczkują, czołgają się, pełzają i zaczynają używać swoich nóżek do podpierania i odpychania, by poznawać swoje otoczenie i przemierzać samodzielnie swoje pierwsze, choć krótkie dystanse. Dlatego to właśnie dla rocznych dzieci rodzice poszukują odpowiedniego obuwia. Pojawiają się wówczas pytania, jaki rozmiar buta dla rocznego dziecka? Jaki rozmiar buta może mieć roczne dziecko? Jaki rozmiar buta nosi 1,5 roczne dziecko? Jak dobrać rozmiar buta dla rocznego dziecka? Spróbujmy odpowiedzieć na nurtujące rodziców pytania.

Wzrost dziecka a rozmiar buta rocznego dziecka

Roczne szkraby rozwijają się w różnym tempie. Jedne będą już raczkować, inne nabędą umiejętność siedzenia, a jeszcze inne będą się już nieporadnie wspinać na nóżkach. Nic w tym dziwnego i nie powinno to stanowić powodu do niepokoju rodziców. Roczne dzieci różnią się między sobą wagą i wzrostem, dlatego też nie jest możliwe jednoznaczne powiązanie rozmiaru stopy z wiekiem maluchów. Z tego powodu przy zakupie butów dziecięcych, szczególnie dla rocznego dziecka bądź dziecka uczącego się chodzić, konieczne jest zmierzenie stopy przed zakupem, by uzyskać odpowiedni rozmiar.

Jaki rozmiar buta nosi roczne dziecko? Odpowiadamy!

Roczne dzieci rozwijają się bardzo szybko, ale we własnym tempie i w indywidualnym tempie rosną. Dlatego też trudno jednoznacznie wskazać, jaki rozmiar buta wybrać dla dziecka na roczek. Maluchy w tym wieku mają zazwyczaj stopę o długości między 10 a 13 centymetrów, co przekłada się na rozmiar buta między 18 a 22. Nie da się ukryć – to szeroki zakres. Rozmiar buta u rocznych dzieci może się znacznie różnić, ale jest to zupełnie naturalne.

Jaki rozmiar buta ma roczne i 1,5 roczne dziecko? Dobieramy rozmiar obuwia!

Jak już wspomnieliśmy, wskazanie jednoznacznego pomiaru dla rocznego czy półtorarocznego dziecka nie jest możliwe – konieczne jest zmierzenie stopy malucha przed wyborem obuwia. Warto jednak wskazać, że jeżeli zmierzyliśmy stopę dziecka, to powinniśmy kupić obuwie o długości wkładki większej od 0,5 do 1 centymetra większe. Tak dobrany rozmiar buta sprawi, że obuwie nie będzie przeszkadzało w nauce stawiania pierwszych kroków, ale jednocześnie nie będzie uciskało stopy po kilku tygodniach noszenia, kiedy nóżka już nieznacznie urośnie.

Rozmiar buta rocznej dziewczynki a rocznego chłopca

Doszukujesz się zależności między rozmiarem stopy rocznej dziewczynki, a rocznego dziecka? Niestety próżno doszukać się tu jakiegokolwiek schematu. Dzieci w tym wieku rozwijają się w różnym tempie. U każdego rocznego szkraba jest to kwestia indywidualna, roczna dziewczynka może mieć większą lub mniejszą stopę od chłopca w tym samym wieku, co nie oznacza, że różnica ta się nie zatrze, a proporcje te zupełnie się zmienią w najbliższych miesiącach. 

W sklepie internetowym Riccardo każdy rodzic znajdzie idealne obuwie dla swojej pociechy sprawdzonych i cenionych marek, które produkują obuwie dla dzieci w każdym wieku. W ofercie znajduje się dziecięce obuwie marki Biomecanics i Bobux, które dostępne są w wielu seriach dedykowanych dla dzieci będących na różnym etapie rozwoju, między innymi Bobux I Walk przeznaczone dla chodzących już dzieci czy Bobux Play Knit.

sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Anekke i sprawia, że jest tak popularna.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć