Jak nauczyć dzieci wiązać buty?

Jak nauczyć dzieci wiązać buty? Przekonaj się, że to prostsze niż myślisz!

Wiązanie sznurowadeł dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Od czego zacząć, jak przewiązać, gdzie zacisnąć? – wiele pytań i równie wiele niewiadomych. W takich momentach nieocenioną pomocą są rodzice, których zadaniem jest zaprezentowanie i nauczenie dziecka tej „trudnej sztuki” wiązania butów. Okazuje się, że technik wiązania butów jest wiele, ale nie każda będzie skuteczna u konkretnego malucha. Dlatego przy nauce wiązania sznurowadeł nie warto tracić nadziei i poddawać się po kilku nieudanych próbach. Warto natomiast przedstawić kilka technik, by dziecko wybrało tę, która będzie dla niego najprostsza. Chwila cierpliwości, odrobina kreatywności i pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu. Nauka wiązania butów nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, a przy odpowiednio zorganizowanym czasie i nieszablonowemu podejściu może być świetną zabawą. Jak zatem szybko nauczyć dziecko wiązania butów i kiedy zacząć to robić? Już spieszymy z odpowiedzią!

Kiedy uczyć dziecko wiązać buty? Podpowiadamy!

Małym dzieciom do 6-7 roku życia zwykle umiejętność wiązania butów nie jest potrzebna. Wynika to bezpośrednio z faktu, że producenci butów dziecięcych zadbali o to, że większość modeli obuwia do rozmiaru 33-34 zwykle zapinana jest na praktyczne rzepy. Rzepy zapewniają łatwe i szybkie zakładanie oraz ściąganie butów, ale gwarantują również, że nie będą spadały ze stopy.

Większe modele od tych, które wspomniane zostały powyżej, mają już zazwyczaj sznurówki. Dlatego też kiedy stopa Twojego malucha urosła już na tyle, że trudno jest znaleźć obuwie na rzepy, oznacza to, że przyszła pora na naukę wiązania obuwia. Konieczność nauczenia się wiązania sznurowadeł może być również podyktowana sytuacyjnie – wiązanie butów w przedszkolu czy klasach pierwszych jest bardzo przydatne. Wczesnoszkolni wychowawcy natomiast nie mają obowiązku pomagania dzieciom w przebieraniu się, bo często też nie ma na to czasu. Dlatego tez naukę wiązania sznurowadeł warto zacząć, zanim dziecko pójdzie do szkoły czy przedszkola. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: jak nauczyć dziecko wiązania sznurówek? 

Jak nauczyć dziecko wiązać sznurówki?: nauka wiązania butów dla dzieci krok po kroku

Wiązanie butów dla dzieci to spore wyzwanie. Dlatego do nauki wiązania sznurowadeł warto podejść sposobem, a tych nie brakuje. Dzięki odpowiedniej technice nauczenie wiązania butów zajmie kilka minut.

  • Wsadź obie końcówki sznurówek do oczek, z których wychodzą, by powstały uszka. Później zawiąż uszka w dwa supełki i gotowe!

Ten sposób jest za trudny, to może metoda na króliczka? 

  • Zrób supeł, będzie on głową króliczka. Każdy z końców sznurówki złóż w „uszko króliczka”, a następnie skrzyżuj uszka tak, by utworzyły literę X. Teraz przełóż dolne uszko przez górne, pociągnij je i gotowe!

Z nauki wiązania butów zrób zabawę, cieszcie się i wspólnie próbujcie do skutku – w końcu się uda. Wiesz już, jak nauczyć dziecko sznurowania obuwia, ale poszukujesz wygodnego i komfortowego obuwia? W sklepie internetowym Riccardo znajdziesz buty dla chłopca oraz buty dla dziewczynki i dla najmłodszych szkrabów najlepszych marek, takich jak Biomecanics. Zapoznaj się z ofertą i znajdź najlepsze obuwie dla swojej pociechy.

sklep z butami przygotował artykuł, z którego dowiesz się, czym jest wysokie podbicie oraz jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą najlepsze. Dzięki temu zakup obuwia będzie mniej stresujący i łatwiejszy.

Anekke i sprawia, że jest tak popularna.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć