Obuwie Gore-tex®

Zalety membrany:

Obuwie GORE-TEX®  są w umiarkowanym stopniu izolowane, co sprawia, że stopy pozostają suche, oraz zapewnia wygodę podczas wielu rodzajów aktywności na świeżym powietrzu w różnych warunkach pogodowych.

Najważniejsze zalety

Umiarkowana izolacja, odpowiednia dla warunków od chłodnych do zmiennych

Konstrukcja:

Dobór wszystkich komponentów (skóry, tekstyliów, sznurowadeł, pianki nici) oraz cała konstrukcja buta to precyzyjnie skoordynowany proces, podlegający regularnym kontrolom jakości.


Guaranteed to Keep You Dry™ („Gwarancja suchości”)

Jeśli nie jesteś zadowolony w pełni z wodoszczelności, wiatroszczelności lub oddychalności odzieży GORE-TEX ® możemy ją naprawić, wymienić lub zwrócić Ci pieniądze.

Cała odzież i obuwie GORE-TEX® są objęte obietnicą marki Guaranteed to Keep You Dry™(„Gwarancja suchości”).

Traktujemy tę gwarancję poważnie. Jeśli nie jesteś zadowolony w pełni z wodoszczelności, wiatroszczelności lub oddychalności odzieży GORE-TEX ® możemy ją naprawić, wymienić lub zwrócić Ci pieniądze.

W przypadku jakiegokolwiek powodu do reklamacji należy zwrócić odzież do sklepu, w którym została zakupiona. Sklep udzieli informacji co do możliwości rozwiązania problemu.

Dzięki optymalnemu połączeniu zdolności do “oddychania” oraz izolacji stopy pozostają ciepłe i suche mimo niespodzianek pogodowych. Trwała wodoszczelność zapobiega wnikaniu wilgoci.

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Produkty GORE-TEX® są nie tylko trwałe: charakteryzują się także łatwą konserwacją. Rutynowa konserwacja i pielęgnacja zapewnią zachowanie najwyższych parametrów obuwia i przedłużą jego żywotność.

Przestrzegaj podanych przez producenta przepisów konserwacji, a odzież i obuwie z GORE-TEX® będzie zawsze gotowe.

PRANIE

Oczyścić zewnętrzną powierzchnię szmatką lub szczotką i letnią wodą. Producent może zalecać pielęgnację lub konserwację skóry. Wytrząsnąć z butów piasek, żwir i kurz. W razie konieczności wyjąć i wytrzepać wkładkę.

Suszyć naturalnie w umiarkowanych temperaturach. Unikać bezpośredniego ogrzewania. Doskonale sprawdzają się konwekcyjne suszarki do butów.

W przypadku konserwacji tkaniny zewnętrznej i skóry należy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. Czynności te nie mają wpływu na podszewkę z tkaniny GORE-TEX®.

Należy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Jak przywrócić właściwości hydrofobowe?

Obuwie OBUWIE GORE-TEX®:
Większość produktów w sprayu, przeznaczonych do konserwacji obuwia, może być stosowanych do poprawiania właściwości hydrofobowych obuwia z tkaniny GORE-TEX®, kiedy oryginalna warstwa ulegnie zużyciu lub zmyje się wskutek częstego użytkowania. Należy zawsze zapoznać się najpierw ze znajdującymi się na metce zaleceniami producenta dotyczącymi konserwacji.

Idealnie do konserwacji obuwia z Gore-TEX nadają się środki do pielęgnacji obuwia marki Collonil

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć