Czyszcząc obuwie należy z rozwaga wybierać szczotki, pasty, impregnaty, itp. Każdy rodzaj materiału z jakiego zostało wykonane obuwie lub torebka wymaga innego środka pielęgnacji.

Zarówno podczas ubierania, jak i zdejmowania obuwie powinno być rozsznurowane.

Dokładne zasznurowanie obuwia w czasie jego noszenia zapobiega otarciom stóp, przedwczesnemu wytarciu podszewek, jak również deformacji cholewek.

Podczas zakładania obuwia należy używać łyżki do butów, a zdejmując je należy pamiętać o odpięciu paska lub klamerki, czy też rozluźnieniu sznurowadeł. W ten sposób uniknie się uszkodzenia tylnej części cholewki.

Należy o ile to możliwe unikać przemoczenia obuwia skórzanego. Skóra naturalna jest materiałem niejednorodnym, który charakteryzuję się zdolnością wchłaniania i przepuszczania wody. Zapewnia ona doskonałe właściwości higieniczne, niespotykane przy innych materiałach. Dzieje się to jednak kosztem ograniczonej odporności skóry na przemakanie.

Obuwie należy suszyć w temperaturze pokojowej. W celu zabezpieczenia obuwia przed deformacja zaleca się stosowanie prawideł, lub wypełnienie obuwia papierem. Do suszenia nie wolno używać suszarek grzejników ani innych źródeł ciepła.

Obuwie należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem: np. obuwie sportowe do uprawiania sportu, pantofle domowe do użytku domowego itp.

Obuwie należy często wietrzyć. Nie zaleca się noszenia tej samej pary obuwia codziennie. Intensywna eksploatacja jednej pary obuwia prowadzi do jej przedwczesnego zużycia.

Nie należy używać obuwia ze skóry lakierowanej w niskich temperaturach.

Nie wskazane jest stosowanie samo połyskowych lub błyskawicznych past do butów. Mogą one uszkodzić skórę.

W początkowym okresie użytkowania obuwia ze skór naturalnych barwionych może wystąpić farbowanie, dlatego radzimy używać w tym okresie ciemniejszych skarpetek.

Buty posiadające skórzana podeszwę wymagają zelowania a podeszwy nie są odporne na działanie wilgoci i powinny być pielęgnowane jak cholewki.

Regularna wymiana zniszczonych zwierzchników, czyli fleków jest obowiązkiem klienta.

Dbałość o wnętrze obuwia, utrzymanie czystości, wymiana wyściółek należy do użytkownika.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć