Jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą?

Zastanawiasz się, jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać? Nie wiesz, dlaczego tego typu buty są polecane dla maluchów? Buty dziecięce muszą wyróżniać się odpowiednią budową. Tylko ona gwarantuje prawidłowy rozwój i brak problemów z postawą w przyszłości. Sztywny zapiętek jest jedną z najważniejszych cech konstrukcyjnych, dzięki którym masz pewność, że Twoje dziecko będzie się dobrze rozwijać. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego obuwie musi mieć sztywny zapiętek i powiemy, na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu.

Jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą? Wszystkie

Zastanawiasz się, czy warto wybrać buty dziecięce z usztywnioną piętą i jaki rodzaj obuwia powinien ją mieć? Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta. Każda para butów dla dzieci wręcz musi mieć usztywnioną piętę i nie warto, a trzeba takie wybierać. Dlaczego? Maluchy, które dopiero uczą się chodzić, stawiają stopy nieporadnie i często zdarza się im źle stąpnąć lub przewrócić. Mogą też bez odpowiedniego wsparcia krzywo stawiać stopy, co przyczyni się do wad postawy lub problemów z kształtem stóp. Buty dziecięce z usztywnioną piętą stabilizują stopy i nie pozwalają im się wyginać na boki. Dzięki temu dzieci nie będą narażone na problemy w przyszłości. Jeżeli więc odwiedzisz sklep z butami, by kupić obuwie dla swojego dziecka, pamiętaj o tym, by sprawdzić, jak w danym modelu wygląda zapiętek.

Jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać? Co z sandałami?

Jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać i czy da się kupić letnie obuwie z takim rozwiązaniem? Buty zimowe, jesienne i wiosenne to temat prosty. Trzewiki, botki, adidasy to modele, które są zabudowane i mogą mieć usztywnioną piętę. Jednak co z sandałami? Przecież to obuwie powinno być przewiewne, by stopy maluchów się nie pociły. Oznacza to, że nie mogą być zabudowane i pierwsze, co przychodzi na myśl, że nie powinny też zakrywać pięty. Jest to jednak bardzo mylne myślenie. Również sandały powinny być zabudowane z tyłu. Nie poleca się obuwia, które ma tylko cienkie paski na palcach i ten służący do zapięcia obuwia. Buty dla dzieci z usztywnioną piętą - jakie sandały będą najlepsze? Jeżeli chcesz kupić sandały dla malucha, to przeglądaj modele, które są mocno zabudowane. Takie buty zazwyczaj zakrywają całą stopę i mają tylko małe wywietrzniki. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest też zakup sandałów z zabudowanymi palcami. Ochroni to Twoje dziecko przed kontuzjami podczas licznych upadków. Boisz się, że takie obuwie sprawi, że nogi Twojego dziecka będą się pocić? Jakie buty, a dokładnie sandały dla dzieci z usztywnioną piętą, więc wybrać, by tak nie było? Zdecyduj się na obuwie ze skóry naturalnej. To materiał, który nie powoduje przegrzania, a do tego idealnie absorbuje wilgoć i zapachy.

Jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Buty chłopięce i buty dla dziewczynki ciężko wybrać, ponieważ trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy. Wiesz już, jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać. Jednak na co jeszcze patrzeć podczas zakupu? Zwróć uwagę w szczególności na:

  • wagę obuwia - buty na każdą porę roku powinny być lekkie. Dzięki temu maluchy mogą bez wysiłku podnosić nogi i stawiać kroki. Tym samym wyrobią prawidłowy wzorzec chodu;
  • podeszwę - buty dziecięce muszą mieć elastyczną podeszwę tak, by umożliwiała naturalny ruch stopy;
  • materiał - buty dziecięce z usztywnioną piętą i inne powinny być też wykonane z naturalnych materiałów. Gwarantują one, że stopy nie będą się pocić, a ewentualny nadmiar wilgoci zostanie odprowadzony;
  • noski - buty dla dzieci powinny mieć szerokie noski, by palce miały odpowiednią ilość miejsca. Nie wybieraj więc obuwia zwężanego, bo spowoduje ono otarcia, a buty będą dla malucha po prostu niewygodne;
  • rozmiar - każda para butów powinna być o 0,7-1 cm większa niż stopa dziecka. Umożliwi to wykonywanie naturalnego ruchu przód-tył.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie buty z usztywnioną piętą wybrać, to zwróć uwagę, żeby miały również powyższe cechy. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że decydujesz się na obuwie wysokiej jakości, które zapewni Twojemu dziecku odpowiednie warunki do rozwoju.

Warto wiedzieć, jakie buty dla dzieci z usztywnioną piętą wybrać oraz na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie. Tak naprawdę sztywną piętę powinny mieć wszystkie buty dla dzieci nawet te na lato. Dodatkowo wysokiej jakości obuwie wyróżnia się też lekkością, elastyczną podeszwą, naturalnymi materiałami i szerokimi noskami. Jeżeli więc stoisz przed zakupem butów, to zwróć uwagę, by miały wszystkie te cechy. Wtedy będziesz mieć pewność, że decydujesz się na bezpieczne i wygodne obuwie dla Twojego dziecka 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć